“Я можу сказати, що ми прагнутимемо забезпечувати стійкість валютного ринку. Це означає: не чекайте від нас, що курс полетить у космос. Для НБУ це важливо, щоб виконати наше ключове завдання – повернути інфляцію до цілі 5% у найближчі роки”, – зазначив він.

Пишний розповів, що кардинальних змін у курсовій політиці НБУ не передбачають, оскільки режим керованої гнучкості, який діє зараз, працює.

“Завдяки тому, що зміни в балансі між попитом та пропозицією визначають напрям руху курсу, коригуються макроекономічні дисбаланси. Ринок адаптувався, – сказав він. – Нам удалося позбутися такої проблеми, як множинність курсів. Пам’ятаєте, офіційний курс був 36,6 грн/$, а готівковий – перевищував 43 грн/$? Керована гнучкість разом із пом’якшенням обмежень, по суті, звела цю ситуацію нанівець. У деякі дні готівковий курс відхиляється від офіційного лише на 0,3%, а стабільно ця різниця не перевищує 1%”.

За словами голови регулятора, зараз в Україні забезпечено стійкість валютного ринку, інфляція 2023 року знизилася із 27% до 5%.

“В окремі місяці 2024 року вона була навіть нижче цілі. Усе це важливо для більшої впевненості в майбутньому”, – зазначив Пишний.

Ситуацію, яка зараз склалася на ринку, “складно назвати “стрімким польотом гривні в девальвацію”, яким нас лякали ті експерти “широкого профілю”, котрі давно перетворили критику НБУ на професію”, наголосив він.

Коли журналіст перепитав, чи є нинішні показники орієнтиром на наступний рік, Пишний сказав, що таких орієнтирів не назве.