“Конгрес ухвалив закон про додаткові асигнування на безпеку України в розмірі приблизно $61 млрд у квітні 2024 року. За умовами цього документа, економічну допомогу – майже $10 млрд – надають Києву не на безоплатній основі, а як умовно-поворотну позику. Водночас [поданий Білим домом] документ надає Джо Байдену повноваження пробачити 50% цієї позики”, – пише медіа.
За його даними, надіслана до Конгресу заява передбачає, що з 15 листопада 2024 року чинний президент може пробачити до 50% цієї позики, тоді як інші 50% позики зможе пробачити 1-го січня 2026 року вже наступний президент, тобто Дональд Трамп.
“Ми зробили крок, який був окреслений у законі, щоб скасувати ці позики за надану економічну допомогу Україні, і тепер Конгрес може прийняти це”, – цитує Міллера “Голос Америки”.
На думку речника Держдепартаменту, члени Конгресу не будуть заперечувати проти ініціативи Білого дому, “враховуючи переважну підтримку двох партій у Конгресі щодо надання допомоги” Україні.
Контекст
6 листопада Politico писало з посиланням на двох представників Білого дому, що адміністрація Байдена планує “терміново” передати Україні допомогу на $6 млрд, яка залишилася від весняного пакету. Це важливо зробити до інавгурації Трампа через занепокоєння, що після його приходу до влади Вашингтон припинить військову підтримку Києва, зазначало видання.
За даними Пентагону станом на 20 листопада, США за час роботи адміністрації Байдена виділили Україні понад $61,3 млрд на допомогу у сфері безпеки, зокрема приблизно $60,7 млрд з початку вторгнення Росії 24 лютого 2022 року.