Зазначають, що економіка України залишається стабільною, а виконання програми EFF – високим.
Влада України виконала всі кількісні критерії ефективності станом на кінець червня й завершила чотири структурні контрольні показники, поінформували у Фонді.
Там додали, що стійка реалізація реформ, мобілізація внутрішніх доходів і вчасне надання зовнішньої підтримки потрібні для забезпечення макроекономічної стабільності, відновлення стійкості бюджету й боргових зобов’язань, а також посилення інституційних реформ.
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль розповів у Telegram, що кошти від МВФ спрямують на покриття видатків невійськового характеру.
“Також під час перегляду був оптимізований графік траншів на 2025 рік, завдяки чому до державного бюджету залучимо більше ресурсів”, – написав глава Кабміну.
Контекст
МВФ 31 березня 2023 року затвердив програму фінансування України на $15,6 млрд. Вона є частиною великого пакету підтримки України міжнародними партнерами загальною вартістю $115 млрд.
Чотирирічна програма має два етапи. Перший, розрахований на 2023–2024 роки, спрямовано на виконання бюджетних показників і посилення мобілізації доходів. Для цього буде потрібна підтримка валютних резервів і сприяння довгостроковій фінансовій стійкості. Також влада України зобов’язується продовжувати реформи й боротьбу з корупцією. Другий етап буде спрямовано на закріплення макроекономічної стабільності, підтримку повоєнної реконструкції та прискорення вступу України в Європейський союз.
За цією програмою Україна вже отримала п’ять траншів на суму приблизно $7,6 млрд: три транші надійшли 2023 року ($2,7 млрд – у квітні, $890 млн – у липні, $900 млн – у грудні), два транші – 2024-го ($880 млн – у березні, $2,2 млрд – у липні).