За даними Пентагону станом на жовтень, американська сторона передала Україні для захисту від агресії Росії 83% боєприпасів критичної потреби (зокрема ракети до HIMARS, Patriot і NASAMS), 67% систем протиповітряної оборони, а також виконала 60% інших вогневих зобов’язань.

Станом на 12 листопада у США залишається $9 млрд, на які уряд може надати Києву зброю, снаряди та спорядження, розповів Райдер.

З них $7,1 млрд доступні за програмою Presidential Drawdown Authority ($4,3 млрд залишилися від затвердженого Конгресом пакету на $61 млрд, ще $2,8 млрд доступні після перерахування бухгалтерських помилок у міноборони США). Окрім того, приблизно $2,2 млрд фінансування ще можливі за програмою USAI, яка передбачає військові замовлення для України в американських виробників.

США й далі передаватимуть “термінову допомогу” й використовуватимуть наявні кошти, запевнив представник Пентагону.

“Ми розуміємо терміновість ситуації, але не через політику, а через ситуацію на полі бою. І ми й далі робитимемо все можливе, щоб переконатися, що Україна отримує необхідне”, – додав він.


Контекст

6 листопада Politico писало з посиланням на двох представників Білого дому, що адміністрація чинного президента США Джо Байдена планує “терміново” передати Україні допомогу на $6 млрд, яка залишилася від весняного пакету. Це важливо зробити до інавгурації обраного президента Дональда Трампа, через побоювання, що після його приходу до влади Вашингтон припинить військову підтримку Києва, зазначало видання.

За даними Пентагону станом на 1 листопада, США за час роботи адміністрації Байдена виділили понад $61 млрд на допомогу Україні у сфері безпеки, зокрема $60,4 млрд – з початку повномасштабної війни в лютому 2022 року.