У Сеулі члени української делегації проводили переговори з президентом Південної Кореї Юн Сок Йолем і міністром оборони цієї країни Кім Йон Хьоном.

Журналісти стверджують, що українці просили дозволити закупівлю (а не безплатне передання) корейської зброї, зокрема ракет середньої дальності класу “земля – повітря” Cheongung.

Співрозмовник телеканала в уряді Південної Кореї пояснив, що Україна просить озброєння нелетальної дії. Крім ракет-перехоплювачів Cheongung, українців цікавили радари – для протиповітряної оборони і протиартилерійський. Також робили запити щодо зарядів до 155-мм артилерійських снарядів, які “змушують снаряди літати”.

Великим корейським оборонним компаніям, зокрема LIG Nex1, Hanwha й Hyundai Rotem, також надійшли пропозиції від України щодо співпраці із закупівлі зброї, але, як стверджує SBS News, міноборони Південної Кореї порекомендували підприємцям утриматися від підписання контрактів.

Причиною відмови нібито є “високий ризик порушення законів про зовнішню торгівлю, які обмежують експорт у зони бойових дій”.

Крім того, журналісти зазначають, що Сеулу складно допомагати Україні, “не йдучи в ногу з обраним президентом США Дональдом Трампом”, а він пообіцяв покласти край війні.


Контекст

У жовтні корейське агентство Yonhap повідомило, що у відповідь на участь КНДР у війні проти України на боці Росії Південна Корея розглядає можливість надати Україні військову допомогу і скерувати в Україну військових “для моніторингу тактики й бойових можливостей” північнокорейських спецпризначенців.

Що стосується військової допомоги, то, за даними Yonhap, пріоритетнішим для Південної Кореї буде надання оборонних озброєнь. Серед них агентство назвало зенітний ракетний комплекс середньої дальності Cheongung-II (відомий також як КM-SAM), який може перехоплювати літаки й балістичні ракети. У будь-якому разі, за словами джерела агентства, заходів у відповідь уживатимуть поетапно.

24 жовтня Юн Сок Йоль зазначав, що Сеул не надає Україні летальної зброї, але може переглянути свою позицію й діяти гнучкіше залежно від воєнної активності Північної Кореї.